W CZYM NA PLAŻĘ?

Przeglądając damskie stroje kąpielowe od bogactwa wzorów i kolorów może się zawrócić w głowie. Niestety nie często możemy, ot tak, bez zastanowienia kupić np. monokini, hit sezonu, bo podoba nam się najbardziej. Zakup stroju kąpielowego mimo wszystko powinien być przemyślany i wbrew temu, co by się wydawało do łatwych nie należy.

Pierwsze, co przychodzi na myśl i przysparza sporo kłopotów, to rozmiar. Niestety rzadko kobiety mają rozmiar majtek taki sam jak stanika. Dlatego, często można zauważyć plażowiczki, którym niestety wylewają się boczki lub takie, które mają zbyt dużą górę. Na szczęście coraz częściej producenci damskich strojów kąpielowych, myślą o kobietach, które mają figurę gruszki czy jabłka i produkują fasony kąpielowe w wielu rozmiarach.

Kolejnym, nie mniej istotnym aspektem przy wyborze stroju kąpielowego powinna być jego funkcjonalność i wygoda. Jeżeli nastawiamy się na to, że będziemy aktywnie spędzać urlop, to warto zakupić taki kostium, który będzie solidny, będzie dobrze leżał, a stanik pozostanie na swoim miejscu, kiedy będziemy skakać do wody.

Nie bez znaczenia jest fason jaki wybierzemy. Warto by nasze ciało zachowało równowagę w nowym nabytku, by nie przesadzić w żadnym kierunku, wtedy zachowamy proporcje w sylwetce. Idealny strój kąpielowy odsłoni nasze atuty i pozwoli nieco zamaskować defekty sylwetki. Jeżeli mamy mały biust, możemy postawić na nieco bardziej figlarną, ozdobną górę, która optycznie powiększy tę część ciała. Natomiast taka ozdoba w przypadku biuściastych przyniesie odwrotny skutek. Mankamenty figury świetnie ukryje tankini czy pareo, które dostępne są w wielu świetnych fasonach i kolorach, a poza tym są bardzo kobiece i zwiewne.

Dodaj komentarz